Ponad 456 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Smithfield Foods może przejąć Pini Polonia


UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Smithfield Foods kontroli nad Pini Polonia, swojego konkurenta na rynku produkcji i przetwórstwa mięsa.

Transakcja została pierwotnie zgłoszona do Komisji Europejskiej, ale ta przekazała jednak sprawę do UOKiK, ponieważ uznała, że koncentracja ma wpływ tylko na polski rynek, a urząd ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie do zbadania tej sprawy. Urząd uznał, że konieczne jest przeprowadzenie badania rynku, aby sprawdzić, czy transakcja nie ograniczy konkurencji. W tym celu m.in. zbadano udziały w rynku obu firm, a także innych firm. Analiza skutków koncentracji wykazała, że nie ograniczy ona konkurencji - poinformował UOKiK.

Smithfield Foods to amerykański koncern zajmujący się przetwórstwem i produkcją mięsa. W Polsce m.in. kontroluje grupę Animex, posiada też dziewięć zakładów produkujących i przetwarzających mięso, w tym trzy ubojnie trzody chlewnej.

Pini Polonia jest z kolei częścią włoskiej grupy kapitałowej Pini Group, do której należą spółki w Polsce, we Włoszech i na Węgrzech. Posiada ubojnię w Kutnie, dostarcza też mięso do sklepów i zakładów przetwórczych.

Źródło: www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/smithfield-foods-moze-przejac-pini-polonia,179,0,2420915.html