Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Work Service finalizuje sprzedaż Exact Systems


Jeden z największych pośredników na rynku pracy, spółka Work Service, poinformowała o sprzedaży 100 proc. udziałów w Exact Systems GmbH. To element procesu dezinwestycji, jaki realizuje obecnie spółka.

Transakcja jest elementem większej operacji. Nabywcą Exact Systems GmbH z siedzibą w Gorlitz jest spółka Exact System z siedzibą w Częstochowie, w której Work Service pozbył się swojego pakietu akcji (69 proc.) kilkanaście dni wcześniej. Nabywcą częstochowskiej spółki Exact System (a teraz również pośrednio jej niemieckiej spółki) jest Remango Investments - spółka celowa utworzona przez Pawła Gosa, Lesława Walaszczyka i fundusz współzarządzany przez CVI Dom Maklerski.

Exact Systems jest dostawcą rozwiązań w zakresie kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Zatrudnionych przez siebie ludzi deleguje do prac u swoich klientów.

Łączne wynagrodzenie Work Service z tytułu tej transakcji wyniesie 155,3 mln zł, z czego płatność 13 mln zł została odroczona o 9 miesięcy od transakcji. Dodatkowo Exact Systems spłaci na rzecz Work Service niespłacone kwoty wynikające z zobowiązań międzygrupowych.

Źródło:praca.wnp.pl/work-service-finalizuje-sprzedaz-exact-systems,333638_1_0_0.html