Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Domy Towarowe Centrum zmieniły właściciela


Spółka Atrium sfinalizowała przejęcie centrum handlowego Wars Sawa Junior w śródmieściu Warszawy za 301,5 mln euro. Atrium nabyło kompleks handlowy od firmy PFCEE, będącej funduszem zarządzanym przez CBRE Global Investors, korzystając po części ze środków własnych i po części z zewnętrznych źródeł finansowania. W wyniku tego zakupu 84 proc. portfela firmy będzie stanowił majątek zlokalizowany w Polsce i Czechach.

Domy Towarowe Centrum Wars Sawa Junior wybudowano w latach 70., wielokrotnie przechodziły przebudowy, rozbudowy i modernizacje. Obecnie centrum odwiedza 60 milionów osób rocznie. Centrum oferuje 26 tys. m2 powierzchni najmu, ponadto w kompleksie mieści się kolejne 11 tys. m2 powierzchni głównie biurowej i magazynowej.

Grupa Atrium jest właścicielem, zarządcą i deweloperem centrów handlowych oraz nieruchomości usługowo-handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest właścicielem 38 obiektów o wartości rynkowej ok. 2,6 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej 1,1 mln m2. Podmiot jest zarejestrowany jako fundusz inwestycyjny zamknięty z siedzibą w Jersey (Wyspy Normandzkie). Spółka jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Wiedniu i na giełdzie Euronext w Amsterdamie.

Źródło: wgospodarce.pl/informacje/55523-domy-towarowe-centrum-zmienily-wlasciciela