Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Hasbro przejmuje Mattel, czyli mega fuzja na rynku zabawek


Gdy na rynek dotarła wieść, że gigant na rynku zabawek Hasbro ma zamiar przejąć swojego głównego konkurenta Mattel, akcje obu spółek wzrosły na Wall Street.

Akcje Mattel Inc. straciły w tym roku prawie połowę swojej wartości. Nic dziwnego skoro straty koncernu wyniosły łącznie ponad 760 mln dolarów. Firmy, które część swojej sprzedaży opierają na salonach firmowych,nie są w stanie konkurować ze sprzedażą internetową. W miarę dobrze radziło sobie z kolei w tym roku tylko Hasbro, ale to zawdzięcza sukcesom nowych produkcji filmowych Disneya, z Pixar, Marvela i Lucasfilm.

Spadek akcji Mattel zachęcił jego konkurenta do tego, by firmę przejąć. Akcje Mattel wystrzeliły wówczas w górę o prawie 21%. Zyskali też akcjonariusze Hasbro - akcje poszły w górę o prawie 6%. Łącznie wartość rynkowa obu producentów zabawek wzrosła o 1,5 mld dol. W tym roku jeszcze do piątku akcje Mattel spadały o 47%, a Hasbro wzrosły o 18%.

To byłaby pierwsza fuzja na rynku zabawek od ponad dwudziestu lat.Połączenie scalałoby takie marki, jak My Little Pony, Monopol i Nerf z Hasbro z lalkami Barbie i Hot Wheels od Mattela.

Więcej na:

www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/hasbro-mattel-fuzja-wall-street-gielda,247,0,2388471.html