Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Deza nowym właścicielem Petrochemii Blachownia


Po dwóch latach negocjacji nowego nabywcę znalazł Petrochemia-Blachownia S.A. Zakład w Kędzierzynie Koźlu przejmie czeska firma Deza, wchodząca w skład kontrolowanego przez Andrieja Babisa holdingu Agrofert. 

Jerzy Wiertelorz, Prezes Petrochemii-Blachownia uważa, że efekt synergii, jeżeli chodzi o obszar handlowy czy technologiczny jest niezaprzeczalny. Mogą być dla Dezy spółką, na której można testować różnego rodzaju rozwiązania przed wdrożeniem ich na większą skalę. Wiertelorz dodaje,że kilka takich pomysłów już mają, więc nie mają podstaw do obaw o dalszą przyszłość.

Jaroslav Obermajer, rzecznik prasowy Deza powiedział, że dzięki temu zakupowi Deza pragnie wzmocnić swoją pozycję na rynku węglowodorów aromatycznych,wykorzystując efekt synergii wynikający z podobieństwa technologii stosowanych w obu spółkach.

Nowy właściciel Petrochemii Blachownia jest producentem chemikaliów stosowanych głównie w przemyśle motoryzacyjnym i budowlanym. Deza a.s. zatrudnia ponad tysiąc pracowników, w ubiegłym roku osiągnęła 275 milionów euro obrotu. Petrochemia-Blachownia natomiast powstała w Kędzierzynie-Koźlu w roku 1952. Od roku 2006 spółka należała do spółki BorsodChem Zrt. Obecnie Petrochemia-Blachownia ma ponad stu pracowników, a wroku ubiegłym osiągnęła obroty rzędu 61 milionów euro.

Więcej na:

chemia.wnp.pl/czeska-deza-nowym-wlascicielem-petrochemii-blachownia,309787_1_0_0.html