Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Grupa Maspex Wadowice przejęła bułgarską spółkę Aquarex AD


Grupa Maspex Wadowice, jedna z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w branży spożywczej, kupiła bułgarską spółkę Aquarex AD produkującą naturalną wodę mineralną. To 19. przejęcie sfinalizowane przez polską firmę.

Krzysztof Pawiński, Prezes Grupy Maspex powiedział, że wchodzą w nowy dla nich segment na rynku bułgarskim - segment, który rośnie i nadal będzie się rozwijał. Według niego polska spółka, która działa w Bułgarii od1998 r. i obecnie zajmuje tam miejsce wicelidera rynku soków, nektarów i napojów z 20% udziałem, wypracowała tam sobie bardzo silną pozycję w tym segmencie. Pawiński dodał, że woda doskonale uzupełni ich ofertę i będą w ten obszar inwestować zarówno w zakład produkcyjny, jak i w sprzedaż.

Przejęta spółka Aquarex AD posiada zakład produkcyjny w Bułgarii wytwarzający wodę pod marką Velingrad. Woda pochodzi ze źródeł w Velingradzie,znajdującym się w paśmie górskim Rodopy. Grupa Maspex Wadowice natomiast jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Posiada spółki zależne i zakłady produkcyjne w Polsce, Czechach,Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Litwie.

Więcej na:

www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/maspex-producent-wody-zakupy,194,0,2377410.html