Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

GPW w Warszawie trzecia pod względem debiutów


Giełda w Warszawie przyciąga do notowań coraz więcej spółek. W trzecim kwartale miała trzecie miejsce pod względem liczby debiutów.

Jak wynika z raportu ,,IPO Watch Europe”, przygotowanego przez firmę doradczą PwC na giełdzie akcji w Warszawie w trzecim kwartale tego roku odnotowano dziewięć ofert pierwotnych. Dodano również, że trzeci kwartał br. okazał się w Europie najbardziej aktywny od 2014 r. Pierwsze miejsce zajął parkiet w Londynie -odbyło się na nim 36 proc. wszystkich IPO. Rynek w Londynie odpowiadał również za 33 proc. rynku IPO w Europie pod względem łącznej wartości ofert. Największą ofertą w Europie było IPO spółki Landis & Gyr Holding AG, której wartość wyniosła 2,1 mld euro.

Bartosz Margol, Dyrektor PwC podkreślił, że Warszawa po raz kolejny trafia do grona najbardziej aktywnych rynków w Europie i po raz kolejny za sprawą dużych IPO, które przyciągnęły inwestorów zagranicznych. Niemal wszystkie przeprowadzone w 2017 r. oferty na rynku głównym w Warszawie przekroczyły wartość 500 mln zł, co nie miało miejsca w dotychczasowej historii giełdy.

Więcej na:

www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/warszawska-gielda-ipo-oferty-publiczne,181,0,2374581.html