Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Play w drdze na GPW


Informacja Play na warszawskiej giełdzie pojawiały się na rynku od kilku lat. Zawsze jednak kończyło się na zapowiedziach. W tym roku wreszcie się udało. Trwają zapisy na akcje Play Communications i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to giełdowy debiut firmy będzie jednym z największych w ostatnich latach.

Play Communications chce pozyskać z rynku nawet 5,3 mld zł.Maksymalna cena za jedną akcję została ustalona na 44 zł, co daje wycenę całej spółki na poziomie ponad 11 mld zł – to więcej niż obecnie na giełdzie warta jest Grupa Lotos.

Zapisy w transzy dla inwestorów indywidualnych potrwają do 12 lipca, jednak przeznaczono dla nich tylko 5% oferowanych papierów. Ci,którzy złożą swoją ofertę w tym tygodniu, mogą liczyć na preferencyjny przydział akcji. Inwestorzy instytucjonalni (OFE, TFI, banki itp.) będą mogli"zamówić” akcje od 14 do 18 lipca oraz pracownicy firmy. Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie planowany jest na 27 lipca tego roku.

Sieć Play rozpoczęła działalność w Polsce w 2007 roku. Obecnie ma w naszym kraju ponad 14 mln użytkowników, co daje ponad 27 proc. udziałów w rynku. Jej najwięksi konkurenci to oczywiście Orange, T-Mobile i Plus.

Więcej na:

next.gazeta.pl/next/7,151003,22052882,play-idzie-na-gielde-to-jedna-z-najwiekszych-prywatnych-ofert.html