Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Vistula i Bytom na drodze do połączenia


Już wkrótce konkurencyjne firmy odzieżowe mogą być w jednej grupie. Zarządy spółek Vistula i Bytom porozumiały się w sprawie połączenia. Ich łączne przychody w ubiegłym roku wyniosły blisko 750 mln zł.

Spółki podały w odrębnych komunikatach, że połączenie ma zostać przeprowadzone poprzez przeniesienie całego majątku Bytomia na Vistula Group.Jak przekonuje zarząd przejmującej spółki, planowane połączenie przyniesie wymierne korzyści obu stronom w postaci efektów synergii osiąganych głównie w obszarze kosztów ogólnych, kosztów prowadzonej działalności, optymalizacji kosztów pozyskiwania towarów, a także lepszego zarządzania kadrą i koordynacji polityki marketingowej.

Spółki postanowiły też o przystąpieniu do prac związanych z wyborem wspólnego doradcy w procesie przygotowania planu połączenia wraz z niezbędną dokumentacją.

Grupa Vistula specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn. Aktualnie liczy ona 375 sklepy o łącznej powierzchni sprzedażowej liczącej 31,5 tys. metrów kwadratowych. W tym jest: 121 sklepów marki Vistula, 105 punktów marki W.KRUK,117 sklepów marki Wólczanka oraz 32 sklepy marki Deni Cler Milano.

Więcej na:

www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/vistula-bytom-polaczenie-porozumienie-akcje,224,0,2329568.html