Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Brytyjczycy inwestują w polski gaz


Brytyjski fundusz Infracapital zamierza konsolidować rozdrobnioną infrastrukturę gazową w krajach regionu. Infracapital wierzy, że polska energetyka będzie odchodzić od węgla.

Brytyjski fundusz Infracapital porozumiał się z fińskim Fortum i przejmuje od niego infrastrukturę gazową dawnego Duonu. Ceny strony nie ujawniają, ale rynkowe źródła wskazują, że nie odbiegła znacząco od wcześniejszych szacunków, czyli około 200 mln zł. W polskiej energetyce Infracapital nie jest jeszcze znany, ale w regionie już inwestuje. Plany też ma regionalne.

Infracapital w wygenerowanym komunikacie oznajmił, że patrzą poprzez pryzmat ich dotychczasowej inwestycji w GGE, która ma być regionalną platformą, skupiającą rozdrobnione aktywa ciepłownicze, energetyczne i gazowe w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Infracapital ma siedzibę w Londynie i jest infrastrukturalnym ramieniem funduszu M&G, należącego do grupy Prudential. Wydatek na infrastrukturę Duonu nie będzie dla niego trudny do uniesienia, ponieważ zarządza aktywami o wartości 2,4 mld GBP. Fundusz jest bardzo aktywny i inwestuje najchętniej w nienotowane na giełdzie aktywa związane z infrastrukturą energetyczną, socjalną i transportem.

Więcej na:

www.pb.pl/brytyjczycy-wierza-w-polski-gaz-862745