Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

PLR IP Holdings przejęty przez polskiego miliardera


Wiaczesław Smołokowski, urodzony na Ukrainie polski przedsiębiorca i miliarder przejął 100 % udziałów w spółce PLR IP Holdings, która jest właścicielem legendarnej marki Polaroid.

Polaroid jest jedną z najsłynniejszych marek fotograficznych w historii. Wyróżnikiem tych aparatów jest technologia, która pozwala na niemal natychmiastowe wywołanie wykonanego zdjęcia. Szczyt popularności firmy Polaroid Corporation,jak i samej fotografii natychmiastowej przypadł na lata 60. i 70. XX wieku, gdy aparaty Polaroida stały się wręcz produktem kultowym i powszechnie obecnym w popkulturze.

Niestety w kolejnych latach Polaroid nie radził sobie z rosnącą konkurencją oraz dynamicznym rozwojem fotografii cyfrowej.  Ostatecznie w 2001 r. firma z Minnesoty została zmuszona do ogłoszenia bankructwa. Później marka Polaroid wędrowała z rąk do rąk i była wykorzystywana do sprzedaży różnych urządzeń – od aparatów, przez kamery wideo, a skończywszy na telewizorach. 

Więcej na:

www.msn.com/pl-pl/finanse/firmy/polski-miliarder-kupił-legendarną-fotograficzną-markę-polaroid-jest-prezentem-dla-jego-syna/ar-BBBcNLf?li=AA5a4a&ocid=spartanntp