Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

PZU przejmuje Pekao


Komisja Nadzoru Finansowego podała, że nie widzi podstaw do zgłoszenia sprzeciwu w kwestii kupna przez PZU SA za pośrednictwem Polskiego Funduszu Rozwoju akcji Banku Pekao SA w liczbie przekraczającej 20 %.

Paweł Surówka, Prezes PZU SA powiedział, że jest zadowolony z pozytywnej decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, która była poprzedzona konstruktywną współpracą z urzędem. Wraz z Polskim Funduszem Rozwoju będą dążyli do jak najszybszego zamknięcia transakcji, która uczyni z PZU finansowego giganta w Europie Środkowo-Wschodniej. Razem z zarządem Pekao będą pracowali nad tym, aby synergie i możliwości współpracy, które uwolni transakcja okazały się korzystne nie tylko dla akcjonariuszy, ale również dla klientów obu instytucji.

Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju powiedział z kolei, że po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego zgodnie z planem zakłada finalizację nabycia akcji Pekao SA z początkiem czerwca br. Finalizacja transakcji powinna nastąpić przed dniem dywidendy, co pozwoli na otrzymanie przez Polski Fundusz Rozwoju i PZU dywidendy za 2016 rok.

PFR poinformował też w komunikacie, że spodziewa się uzyskania zwrotu z inwestycji w Pekao na poziomie powyżej 10 % w stosunku rocznym i zakłada długoterminowy horyzont inwestycyjny.

Więcej na:

biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/knf-o-przejeciu-pekao-sa-przez-pzu-sa/7wck9t