Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Fundusz CVC Capital Partners nowym właścicielem Żabki


Fundusz CVC Capital Partners kupił Żabka Polska od Mid Europa Partners. Do sfinalizowania transakcji potrzebne jest już tylko spełnienie wymogów prawnych.

Krzysztof Krawczyk, szef CVC w Polsce, powiedział, że cieszy się na współpracę z Zarządem, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał rynkowy i rozwijać wspólnie z franczyzobiorcami obecną sieć sklepów tworząc tym samym w obrębie segmentu modern convenience standard do naśladowania na świecie.

Prezes zarządu Żabki, Tomasz Suchański również wyraża swoje zadowolenie z możliwości współpracy z CVC – inwestorem, który może się pochwalić ogromnym doświadczeniem w budowaniu wielu silnych rynkowo przedsiębiorstw, których sukces wypracowywał z wieloma partnerami.Międzynarodowe doświadczenie w branży detalicznej oraz zrozumienie lokalnego rynku są bezcennym kapitałem dla dalszego rozwoju Żabki.

Żabka Polska jest właścicielem sieci sklepów spożywczych działających pod markami Żabka i Fresh market. W ciągu 19 lat otworzono ok. 4,5 tys. sklepów franczyzowych prowadzonych przez ok. 3 tys. przedsiębiorców. Sieć obsługuje około 2 mln klientów dziennie.

Więcej na:

next.gazeta.pl/next/7,151003,21402127,zabka-sprzedana-wlasnie-kupil-ja-fundusz-cvc.html