Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Co wpłynie na rynek fuzji i przejęć w 2017 roku?


Gwałtowne zmiany, jakie zachodzą w biznesie, będą miały w 2017 roku większy wpływ na decyzje zarządów niż niepewność wynikająca z sytuacji geopolitycznej na świecie.

Według EY jest pięć najważniejszych trendów, które będą wpływać na rynek fuzji i przejęć. Są nimi: patrzenie w przyszłość,łatwo dostępne transakcje transgraniczne, zmiany kursów walut, moda na przyspieszenie zmian w portfolio oraz regulacje prawne.

Zarządzający przedsiębiorstwami będą szukać większej liczby firm, które mogliby przejąć, korzystając ze zróżnicowanych form transakcji. W 2017 roku coraz chętniej będą nabywać przedsiębiorstwa spoza swojego sektora, by zwiększyć konkurencyjność, zdobyć nowych klientów i wprowadzić na rynek nowe produkty i usługi.

Michał Płotnicki -  Menedżer w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY powiedział, że świat fuzji i przejęć nieustannie się zmienia,wymaga więc od zarządów innego sposobu myślenia, obejmującego szeroki wachlarz kwestii - od geopolityki i regulacji, poprzez cyfrową rewolucję i gwałtowny wzrost liczby danych, aż po nową strukturę transakcji oraz integrację transgraniczną.

Więcej na:

finanse.wnp.pl/co-wplynie-na-rynek-fuzji-i-przejec-w-2017-roku,291159_1_0_2.html