Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Fuzja trzech spółek IT o polskich korzeniach


Spółki informatyczne, polska SMT Software Services,polsko-fińska BLStream oraz niemiecka Kupferwerk należące do funduszu private equity Enterprise Investors połączyły się tworząc nową markę intive. To odpowiedź na transformację cyfrową i zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania IT.

Intive działa na rynku specjalistycznych rozwiązań informatycznych, projektowanych i dostarczanych na indywidualne zamówienie klienta. Zintegrowanie trzech spółek informatycznych, specjalizujących się w różnych obszarach technologicznych i rynkach geograficznych, pozwala nowej firmie na świadczenie kompleksowych usług programistycznych na najwyższym poziomie i w znacznie szerszej skali, niż w przypadku każdej z nich z osobna.

Krzysztof Janusz, dyrektor generalny intive w Polsce,powiedział, że Polscy informatycy cieszą się zasłużoną sławą na całym świecie i bez wątpienia będą stawiać na rodzimych fachowców tym bardziej, że ze względu na nasz globalny charakter mogą zaoferować im pracę przy najciekawszych projektach dla największych światowych marek. Planują systematyczne zwiększanie zatrudnienia. Chcieliby zatrudnić kolejne 1000 osób do końca 2019 roku.

Więcej na:

it.wnp.pl/fuzja-trzech-spolek-it-o-polskich-korzeniach,281064_1_0_0.html