Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Fuzja w szkolnictwie wyższym


Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Generała Jerzego Ziętka oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach – dwie najstarsze uczelnie niepubliczne w województwie śląskim właśnie ujawniły, że od października będą kształcić studentów pod wspólnym szyldem. To kolejny przypadek w regionie, gdy mniejsza szkoła wyższa daje się wchłonąć większej, aby przetrwać.

Prof. Krzysztof Szaflarski, rektor GWSH powiedział, że połączenie sił dowodzi, że potrafimy odpowiadać elastycznie na sygnały płynące z rynku, a ten dla szkolnictwa wyższego nie jest w ostatnich latach zbyt łaskawy. Niż demograficzny i konieczność sprostania oczekiwaniom pracowników i pracodawców są wyzwaniami, którym podołają tylko najlepsi, najwytrwalsi i najsilniejsi.

Władze ŚWSZ i GWSH podkreślają, że fuzja odbywa się w przyjaznej atmosferze, na bazie prawie dwudziestoletniej współpracy edukacyjnej i naukowej. Celem jest stworzenie ośrodka akademickiego o większym potencjale i szerszej ofercie edukacyjnej.

Więcej na:

katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,20345480,fuzja-dwoch-duzych-uczelni-szkoly-wyzsze-chca-przetrwac-trudne.html#BoxLokKatLink