Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Fundusze planują przejęcia


Większość funduszy private equity optymistycznie ocenia perspektywy rozwoju na polskim rynku, spodziewając się wzrostu liczby atrakcyjnych celów przejęć w ciągu najbliższych dwóch lat, a Polska pozostaje najatrakcyjniejszym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rafał Wiza, partner i szef zespołu private equity w KPMG w Polsce powiedział, że praktycznie co tydzień słyszy, że fundusze prowadzą rozmowy ze spółkami giełdowymi. Cześć z tych rozmów może się skończyć wezwaniami. Wiza dodał, że jeszcze kilka lat temu jedną z często rozważanych opcji wyjścia z inwestycji przez fundusze PE była giełda, jednak ze względu na marazm panujący na warszawskim parkiecie teraz znaczenia nabierają inne opcje. Coraz chętniej fundusze sprzedają aktywa inwestorom branżowym lub innym funduszom PE. Jednocześnie przyznał, że trudna sytuacja panująca na giełdzie sprawia, że spółki publiczne stają się dla funduszy PE ciekawym celem przejęcia.

W portfelach funduszy aktualnie najwięcej jest spółek z sektora technologii informacyjnych, mediów i komunikacji (21 proc.) oraz produkcji przemysłowej (18proc.). W przyszłości największym zainteresowaniem będą cieszyły się podmioty z branży dóbr konsumpcyjnych oraz usług dla biznesu.

Więcej na:

www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/na-kogo-zapoluj%c4%85-fundusze/ar-AAhx2B3?ocid=spartanntp