Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

GetBack przejęty przez Emest Investments


Nabywcą 100 procent akcji GetBacku jest Emest Investments –podmiot założony przez konsorcjum funduszy private equity. Bankowa grupa sprzedała windykacyjną spółkę za 825 mln zł. Łączny zysk z inwestycji w GetBack wyniósł ponad pół miliarda złotych.

Jarosław Augustyniak, Prezes Idea Banku powiedział, że środki pozyskane ze sprzedaży GetBack zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia z tytułu obligacji wyemitowanych na zakup spółki. Pozostała kwota zasili kapitały grupy, która dzięki temu nie wyklucza wykorzystania tych środków na przyszłe akwizycje. Augustyniak dodał również, że są potencjalnie zainteresowani zakupem, firm z sektora nowych technologii, zarządzania flotą samochodową, firm księgowych, faktoringowych. Podmioty z takich branż mogłyby uzupełnić ofertę ich grupy. Rynek finansowania małych firm rozwija się dynamicznie i widzą duże szanse wykorzystania tej tendencji w budowie silnej grupy kapitałowej skoncentrowanej na obsłudze polskich przedsiębiorców.

Spółka GetBack zajmuje się zakupem i windykacją portfeli wierzytelności, pochodzących przede wszystkim od banków i firm telekomunikacyjnych.

Więcej na:

www.parkiet.com/artykul/1479836-GetBack-sprzedany-za-825-mln-zl.html