Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Synthos przejmuje od Ineosa


Polska spółka staje się czołowym graczem na rynku styropianowym. Za ponad 350 mln zł kupuje biznes styropianowy od giganta chemicznego Ineosa.

Ashley Reed, szef Ineos Enterprises powiedział, że połączenie Ineos Styrenics z Synthos przyspieszy wzrost i zapewni dodatkowe korzyści klientom obydwu firm, dając im dostęp do dodatkowych technologii i rozszerzonego portfolio produktów. Powstaną również nowe możliwości dla pracowników, którzy staną się częścią firmy strategicznie skupionej na długoterminowej przyszłości rynku polistyrenu spienialnego.

Tomasz Kalwat, prezes Synthosa powiedział, że celem przejęcia jest dostarczanie najwyższej jakości polistyrenu spienialnego (EPS) oraz zapewnienie, że EPS pozostanie pierwszym wyborem klientów spośród wszystkich materiałów izolacyjnych.

Synthos to jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Firma jest największym europejskim producentem kauczuków emulsyjnych i wiodącym producentem polistyrenu spienialnego. Jest notowana na giełdzie.

Więcej na:

chemia.wnp.pl/synthos-przejmuje-duza-zagraniczna-firme-chemiczna,272992_1_0_0.html