Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

KHW zastąpi Polski Holding Węglowy


Krzysztof Tchórzewski, minister energii podczas audytu w KHW zapowiedział, że w miejsce istniejącego Katowickiego Holdingu Węglowego powstanie Polski Holding Węglowy.Minister dodał również, że przygotowują program naprawczy, bo zbliżające się do3 mld zł zadłużenie powoduje, że płynność spółki może być zagrożona.Ministerstwo zapowiada m.in. zespolenie kopalń, przyspieszenie inwestycji i zwiększenia wydajności pracy.

Kierujący zespołem audytowym senator PiS Wojciech Piecha, komentując wnioski płynące z audytu wskazał m.in. na zbyt wysokie koszty stałe w zakładach spółki, małą wydajność i konieczność usystematyzowania spraw związanych z działaniem i zatrudnianiem na potrzeby KHW firm zewnętrznych.

Zdaniem audytorów kopalnie należące do KHW należy połączyć, żeby przetrwały spadki cen węgla na rynku. I tak z obecnych czterech kopalń docelowo miałyby zostać dwie:Mysłowice-Wesoła i Murcki-Staszic, do której miałyby być przyłączone dwa inne zakłady: kopalnia Wieczorek oraz kopalnia Wujek, działająca obecnie w Katowicach i Rudzie Śląskiej.

Więcej na:

wiadomosci.onet.pl/slask/krzysztof-tchorzewski-powstanie-polski-holding-weglowy-w-miejsce-khw/15f82g