Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

London Stocks Exchange łączy się z Deutsche Boerse


W wyniku planowanej fuzji powstanie prawdziwy gigant na europejskim rynku. Aktualni akcjonariusze LSE otrzymają 45,6 procent akcji nowej spółki, a pozostałe 54,4 procent będzie należeć do akcjonariuszy Deutsche Boerse.

Nowa spółka będzie zarejestrowana w Anglii, ale będzie miała wspólne siedziby: we Frankfurcie nad Menem i w Londynie. Notowana będzie także na obu parkietach – niemieckim i angielskim. Spółka po połączeniu będzie największym giełdowym operatorem w Europie, co da jej również duże możliwości ekspansji na rynki azjatyckie i Stany Zjednoczone. Dzięki fuzji, pod względem wielkości nowy podmiot będzie porównywalny z największymi operatorami na świecie takimi jak CME Group (USA), Intercontinental Exchange (USA), a także z działającym na rynku azjatyckim Hong Kong Exchange and Clearing Ltd.

Ochotę na przejęcie londyńskiej giełdy nadal ma amerykański Inetercontinental Exchange. Według nieoficjalnych doniesień, amerykański operator również ma przedstawić swoją ofertę. Czynnikiem, który ma skłonić londyńskich inwestorów, będzie możliwość przejęcia za gotówkę.

Więcej na:

biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/gielda-lse-laczy-sie-z-deutsche-boerse/te7zk1