Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Fala transakcji na rynku fuzji i przejęć


Grupa MCI właśnie zrealizowała najbardziej zyskowne wyjście z inwestycji w swojej historii i dostała spory zastrzyk gotówki na nowe zakupy.

Analitycy przyznają, że zwrot ponad 11-krotności zainwestowanego kapitału robi wrażenie. Nabywcą 100 procent akcji Invii jest fundusz Rockaway Capital, a wycena w transakcji wyniosła 76 mln euro, czyli ponad 327 mln zł. Grupa MCI sprzedała swoje akcje za ponad 241 mln zł.

Tomasz Danis, współzarządzający funduszem MCI powiedział, że sukces Invii potwierdza skuteczność ich strategii, koncentrującej się na wspieraniu najlepszych przedsiębiorców w Europie Środkowo-Wschodniej i Zachodniej w budowaniu regionalnych i globalnych liderów segmentów. Danis dodał, że grupa jest zainteresowana dalszymi inwestycjami w e-travel oraz płatnościami bezgotówkowymi.

Dominik Niszcz, analityk Raiffeisen Brokers przyznał, że od początku roku ogłoszono już siedem wezwań do sprzedaży akcji spółek z warszawskiej giełdy. Dodał, że to jeszcze nie koniec tej fali, choć trudno będzie utrzymać taką średnią jak w pierwszych miesiącach.

Więcej na:

www.rp.pl/Biznes/303149815-Coraz-wiekszy-ruch-na-rynku-fuzji-i-przejec.html