Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Kulczyk planuje inwestycje w nowe technologie


Sebastian Kulczyk chce przestawić Kulczyk Investments na nowe tory. Oprócz tradycyjnych kierunków, czyli chemii, energetyki i infrastruktury, polski miliarder ma zainwestować w nowe technologie. Padły nawet nazwy czołowych spółek na świecie.

W listopadowej wypowiedzi dla „Financial Times” Sebastian Kulczyk powiedział, że przyszedł czas na zmiany. Dodał również, że pojawiła się niepowtarzalna okazja, bo w ciągu najbliższych miesięcy ma być sfinalizowana gigantyczna transakcja na rynku browarniczym - Anheuser-Busch InBev przejmie SABMillera za 106 mld dolarów. Kulczyk, który już zapowiedział sprzedaż swoich 3 proc. udziałów w SABMillerze, dostanie ok. 3,2 mld dolarów, a więc 12 mld złotych do zagospodarowania. Część z tych środków ma zostać przeznaczona na zakup akcji tzw. blue chipów, w tym prawdopodobnie technologicznych gigantów jakimi są Google, Apple, Tesla.

Sebastianowi Kulczykowi w decyzjach inwestycyjnych pomóc ma były prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki, który w połowie stycznia dołączył do zarządu Kulczyk Investments.

Więcej na:

www.forbes.pl/sebastian-kulczyk-wspolwlascicielem-apple-,artykuly,202757,1,1.html