Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Stary Browar w Poznaniu sprzedany


Należące do Grażyny Kulczyk centrum biznesu i sztuki Stary Browar w Poznaniu zostało sprzedane za ok. 290 mln euro. Nabywcą obiektu był fundusz Deutsche Asset & Wealth Management, który kupił nieruchomość na rzecz Grundbesitz Europa.

Marek Jakubiak, dyrektor nieruchomości w polskim oddziale Deutsche AWM przekazał, że w Europie Stary Browar jest w zasadzie niepowtarzalnym połączeniem kultury i handlu w zachwycającym estetycznie, docenionym wieloma nagrodami otoczeniu.

Grażyna Kulczyk zaznaczyła, że w Starym Browarze stworzyli jedno z najbardziej niezwykłych centrów handlu w tej części Europy. Jednocześnie wspólnie z Fundacją Art Stations przez te lata zorganizowali setki wydarzeń kulturalnych, w których udział wzięły dzisiątki tysięcy poznaniaków i gości z całej Polski i świata. Grażyna Kulczyk dodała, że jest dumna, że zrobili to w Poznaniu, dokładając swoją cegiełkę do rozwoju miasta.

Stary Browar to jeden z najbardziej charakterystycznych poznańskich obiektów, który co roku odwiedza niemal 10 mln osób.

Więcej na:

budownictwo.wnp.pl/stary-browar-w-poznaniu-sprzedany-za-ok-290-mln-euro,262134_1_0_0.html