Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Sebastian Kulczyk planuje sprzedaż akcji browaru


W rozmowie z „Financial Times” syn zmarłego niedawno Jana Kulczyka – Sebastian – zdradził, że w najbliższym czasie pozbędzie się akcji koncernu piwowarskiego SABMiller, a połowę otrzymanych pieniędzy przeznaczy na podwojenie inwestycji w branżę chemiczną, energetyczną i infrastrukturalną oraz na wejście w branżę technologiczną.

Sebastian Kulczyk powiedział, że niezależnie od kwoty, która wyląduje na ich stole, i tego czy transakcja nastąpi w ciągu pół roku czy roku, będziemy gotowi, by wydać te pieniądze mądrze. Młody Kulczyk zapewnia, że dzięki pieniądzom będzie mógł zbudować coś unikalnego, coś na skalę międzynarodową. Połowę gotówki chce przeznaczyć na podwojenie swoich inwestycji w branżę chemiczną, energetyczną i infrastrukturalną oraz na wejście z branżę technologiczną. Zaznacza jednak, że część spadku przeznaczy na bezpieczne inwestycje m.in. w Google’a, Apple’a czy Teslę.

Financial Times pisze, że jednym z głównych beneficjentów zapowiadanej transakcji będzie należący do Kulczyka Ciech, czwarty największy na świecie producent sody. Biznesmen chce poszerzyć działalność firmy m.in. o sektor rolniczy i chemii organicznej.

Więcej na:

biznes.pl/sebastian-kulczyk-dla-ft-sprzedam-browar-i-wejde-w-technologie/dvzbm2