Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Narodziny motoryzacyjnego giganta


Sprzedaż firmy Opel Automobile GmbH wraz z jej markami Opel i Vauxhall przez General Motors Grupie PSA została sfinalizowana.Niemiecka firma podkreśla jednocześnie, że będzie kontynuować współpracę z amerykańskim koncernem GM.

Michael Lohscheller, dyrektor generalny Opel Automobile GmbH powiedział, że to historyczna data, otwierają właśnie nowy rozdział w ich historii po 88. latach z General Motors. Nadal będą udostępniać niemiecką technologię szerokiemu gronu klientów.Łącząc ich atuty, sprawią, że Opel i Vauxhall staną się rentownymi i samofinansującymi się przedsiębiorstwami.

Wiadomo, że w ciągu 100 dni zarząd firmy Opel/Vauxhall ma opracować plan na przyszłość. Wstępnie założono wygenerowanie nadwyżki w przepływach pieniężnych w działalności operacyjnej do 2020 r.Przejęcie ma pozwolić zaoszczędzić 1,7 mld euro dzięki wspólnym zakupom i współuczestniczeniu w kosztach rozwoju. W efekcie Opel liczy na 2-procentowąmarżę operacyjną do roku 2020, a przed 2026 ma ona wzrosnąć do 6%.

PSA (właściciel marek Peugeot, Citroen i DS),współpracuje z Oplem i Vauxhallem od 2012 roku. Owocem tej kooperacji są między innymi cztery modele Opla. Pierwszy z nich - crossland X - jest na rynku od końca czerwca. Większy SUV grandland X pojawi się w Polsce jesienią. Premierę rynkową następcy lekkiego samochodu użytkowego combo zaplanowano na przyszły rok. Nowa generacja corsy, wykorzystująca architekturę opracowaną razem z PSA, zadebiutuje w 2019 roku.

Więcej na:

auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/555420,opel-grupa-psa-peugeot-citroen-przejecie-nowy-koncern-fabryka-gliwice-tychy-astra-ampera-e.html