Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Elemental Holding przejął litewską spółkę UAB EMP Recycling


Elemental Holding sfinalizował transakcję zakupu 99,8 proc.udziałów w litewskiej spółce UAB EMP Recycling, specjalizującej się w recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych.

Paweł Jarski, Prezes zarządu Elemental Holding powiedział, że zbudowali mocną pozycję na rynkach Europy Zachodniej, umacniają też przewagę w Europie Centralnej. Pozwala im to na konkurowanie z dużymi, światowymi graczami, a także na gromadzenie coraz większych wolumenów przetwarzanego surowca. Ich ostatnie akwizycje skoncentrowały się na wysokomarżowym segmencie recyklingu katalizatorów samochodowych i układów drukowanych. Efekty tych przejęć będą widoczne w wynikach za 2017 rok.


Grupa Elemental działa na 35 rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, poza Polską w oparciu o własne oddziały m.in. na Litwie, w Słowacji,Turcji, Emiratach Arabskich, Finlandii, Estonii i Wielkiej Brytanii oraz przedstawicielstwa handlowe. Spółki Elemental Holding SA pozyskują złom metali nieżelaznych, odpady elektroniczne oraz zużyte katalizatory na ok. 50 rynkach na świecie.

Więcej na:

hutnictwo.wnp.pl/elemental-holding-kupil-spolke-na-litwie,297689_1_0_0.html