Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

Enea przejmuje elektrownię Połaniec


Enea podpisała z Engie International Holdings warunkową umowę kupna 100 % akcji Elektrowni Połaniec. Wartość przedsiębiorstwa Engie Energia Polska, z pominięciem zadłużenia i gotówki w spółce, uzgodniono na ok. 1,07 mld zł. Transakcja ma pozytywnie wpłynąć na przychody i zysk operacyjny Enei.

Z komunikatu wygenerowanego przez Enea dowiedzieliśmy się, że Elektrownia Połaniec ma także wiele cech wspólnych z należącą do Enei Elektrownią Kozienice. Obie elektrownie mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa systemu elektroenergetycznego kraju i wytwarzają energię z wykorzystaniem bloków klasy200 MW. Głównym dostawcą surowca dla Połańca i Kozienic jest należąca do Grupy Enea górnicza spółka Lubelski Węgiel Bogdanka. Dodatkowo Elektrownia Połaniec należy do grona młodszych elektrowni systemowych w Polsce

Elektrownia węglowa o mocy 1811 MW brutto, składa się z ośmiu bloków energetycznych o mocy 225 MW każdy; położona jest we wsi Zawada koło Połańca w woj świętokrzyskim. Produkuje rocznie około 8,4 TWh energii elektrycznej. W 2013 roku zbudowano tam inwestycję Zielony Blok, w 100procentach opalany biomasą.

Więcej na:

nettg.pl/news/139897/transakcje-enea-kupi-elektrownie-polaniec-za-miliard-zlotych