Ponad 493 ogłoszeń firm
Sprawdź naszą ofertę

ZEC Katowice zmienił właściciela


Firma DK Energy - należąca do grupy EDF, stała się właścicielem spółki Zakłady Energetyki Cieplnej w Katowicach. Nabyła ją od Katowickiego Holdingu Węglowego za kwotę przekraczającą 250 mln zł.

Prywatyzacja ZEC była jednym z elementów programu naprawczego KHW. Holding planuje sprzedaż kilku innych swoich spółek. Zygmunt Łuszczyk, prezes KHW wytłumaczył, że głównym celem transakcji była poprawa płynności borykającego się z problemami Holdingu. Po drugie spółki nie było stać na konieczne inwestycje w ZEC-u.

ZEC specjalizuje się w produkcji i dystrybucji ciepła oraz produkcji skojarzonej energii elektrycznej w oparciu o gaz kopalniany, pozyskiwany w kopalniach Holdingu. Projekt rozwoju działalności ZEC Katowice zakłada dynamiczny rozwój sieci ciepłowniczych, które w miastach Górnego Śląska będą podstawowym filarem aktywnej polityki ochrony środowiska i likwidacji niskiej emisji. ZEC Katowice ma stać się platformą rozwoju usług energetycznych, oferowanych przez Grupę EDF w sektorze przemysłowym i komunalnym na południu Polski.

Więcej na:

energetyka.wnp.pl/dk-energy-wlascicielem-zec-w-katowicach,259630_1_0_0.html